Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taneční dovolená EGYPT 2007

2. 11. 2007

Autorka: Irča


Egypt a orientální tanec.

Obrazek Myslím si, že pro každou ženu i dívku propadlou orientálnímu  tanci  představuje strávený čas v Egyptě, jedné z kolébek orientálního tance, splnění snů!
Aspoň z mého pohledu. Protože klasický orientální tanec, spontálnost, slunce, písek i moře a do rytmu tleskající dlaně mužů ale i žen patří k sobě!!! V pojetí moderní současnosti: ranní tanec na pláži za svitu slunce, lehkého větříku, šumění moře a obdivných pohledů egyptských mužů -bez rozdílu věku - dodá každé naší tanečnici energii a sebevědomí! A to samé i při západu slunce... Obojí má své kouzlo!!!!
A Pavlína Véle, je  člověk, který dovede  i z neprůbojné dívky s rytmem v těle a ochotou se učit, najít smyslnnou tanečnici, která se čistě oddá rytmu hudby a své fantazii ale i smyslnnosti!
Ale je samozřejmostí , že záleží i na ochotě tanečnice poslouchat výtky a napravovat chyby. Ale v Egyptě nám to vše šlo snadno a připadalo nám to samozřejmé. Prostě tak to má být a tak to bude!!
Egypt ke každé z nás samozřejmě promlouval jinak ,ale myslím si ,že taneční duch působil stejně jak na  začátečnice tak i na pokročilé. A zvláště, když jsme si měly možnost vyzkoušet působerní našeho tance na přihlížející egyptské muže. Bylo velmi potěšující pro všechny, když se vyjadřovali velmi pochvalně na náš tanec a to si myslím že  je  velmi vynikající vizitka naší lektorky a kamarádky  Pavlíny! Protože ona nás to vše naučila!A myslím si, i když egyptští muži na nás nepohlíželi jen jako na ženy tančící orientální tance, protože v dnešní době v arabské kultuře se pohlíží na tyto tanečnice z " lehčího " žánru, o to víc jejich uznání potěší.
Hotel ,ve kterém jsme byly ubytovány ,se jmenoval Happy Life Village a je umístněn v přírodní cháněné oblasti v zóně klidu a míru nedaleko města Dahab na Sinajském poloostrově..
Dalo by se nadneseně říci - Já, nebe, moře, slunce, a klid!!!
Personál hotelu velmi vstřícný a za velmi malý bakšiš, třeba kytičku  z bonbónů Bonpari nebo sušenky, i když to není podmínkou, vykouzlil z ručníků, dek, osušek ale i zapomenutých součástí vašeho oblečení krásné ozdoby na postelích. A to nemluvě o vynikající kuchyni!! Každý si našel to co mu chutná. Ovšem největší chválu asi zaslouží všelijaké pamlsky vytvořeřé kuchaři. Nejen zákusky, dorty, ovoce, ale i místní speciality!!!
Týden uběhl jako voda a žádné z nás se nechtělo domů. Měly jsme plnou hlavu prožitých výletů a žážitků z nich. Je to možné že to tak rychle uběhlo?
Většina z nás by si velmi ráda podobnou dovolenou zopakovala a nebránila by se ani  kdyby  šlo o delší pobyt než jeden týden!
A proto už nadšeně začínáme přemýšlet o další společně prožité dovolené!

Více závidět můžete na :

 

Náhledy fotografií ze složky TANEČNÍ DOVOLENÁ EGYPT 2007 - DAHAB

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář