Jdi na obsah Jdi na menu

3.MČR Tábor Belly Dance 2010

17. 6. 2010
V neděli 13.6. zaplnilo táborský hotel Palcát 270 orientálních tanečnic.Soutěž jsme pořádali již potřetí, a rok od roku má stoupající tendenci co do účasti i kvality.Na tomto místě je třeba ocenit všechny, kdo se podíleli na přípravě soutěže, od organizátorů, sponzorů, porotců, zvukaře, moderátora a dalších, kteří se starali o hladký průběh soutěže.Chválím naše velké a malé tanečnice formací, které letos prošly všemy koly EDLT, oceňujeme i rodiče, kteří doprovázeli své děti.
Během soutěže publikum vytvořilo správnou soutěžní atmosféru, kterou moderátor skvěle doplňoval, tak se všem tanečnicím dobře tančilo.Kdo zrovna nesoutěžil, mohl si v orientálním stánku koupit nový kostým na tanec, popř.taneční doplňky .
Letošní účast našich tanečnic byla opravdu vysoká.Obsáhli jsme téměř všechny kategorie taneční i věkové.
Úplně nejmladší sólistka byla Silvinka Voštová , které je 5 let. Vytančila si druhé místo, tj. stříbrnou medaili.Nezůstala jen u ní, přidala další stříbrnou i zlatou .
Nejstarší sólistka byla Irena Nyklová, která ke své zlaté medaili doslova sbírala další ocenění- celkem 4 x zlato a 1x stříbro.

Hodně tanečnic soutěžilo ve více disciplínách, někdy bylo sotva pár minut na převléknutí kostýmu- tak se stane, že se sukně oblékne obráceně....

Dařilo se i našim Princezničkám:)
Malá skupina dětí na stříbro dosáhla oprávněně.

Porotci měli těžké rozhodování v kategorii dětských formací.Potřetí proti sobě stály naše tanečnice.Ale někdo vyhrát musel, a opět to byla formace Košíčková proti Necháme je spát?

Produkci Gypsy jsme nacvičily týden před soutěží.Tanečnice se evidentně bavily a konečně si mohly zatančit holčičky s maminkami společně.

Soutěž uzavřela vítězná formace Okcident a Orient, se kterou se 1.8. zúčastníme Mistrovství Evropy.